Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Piscina publica - ce autorizati ai nevoie? Trebuie ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Piscina publica - ce autorizati ai nevoie? Trebuie mers la primarie???

Buna ziua,
Ma intereseaza si pe mine ce este nevoie pentru a deschide o piscina publica.
Trebuie mers la primarie pentru aprobari??? Sau unde??? Trebuie aprobare de la vecini???
P.S. suprata construita 3000 mp
2 piscine ...1 de 30/15 m si alta de 15/8 m adancime de la 70 m ..... pana la .... 180 m
Restu suprafetei este pentru persoane..... si bar....
Ma puteti ajuta cu ce e nevoie pentru deschiderea ei???
Mai exact ce autorizatii trebuie si de unde se pot afla aceste detalii. Unde trebuie mers.

Multumesc
Aveti nevoie sa obtineti autorizatia sanitara de functionare, autorizatia de mediu, avizul organelor de pompieri, acord de functionare emis de Primarie.
La acestea adaugati contract de salubrizare, schita cu dimensiuni, plan de incadrare in zona, licenta de difuzare a muzicii (daca este cazul).
Doar atat este nevoie?
Este nevoie si de arhitect pentru piscina?