avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2030 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Piscina publica - ce autorizati ai nevoie? Trebuie ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Piscina publica - ce autorizati ai nevoie? Trebuie mers la primarie???

Buna ziua,
Ma intereseaza si pe mine ce este nevoie pentru a deschide o piscina publica.
Trebuie mers la primarie pentru aprobari??? Sau unde??? Trebuie aprobare de la vecini???
P.S. suprata construita 3000 mp
2 piscine ...1 de 30/15 m si alta de 15/8 m adancime de la 70 m ..... pana la .... 180 m
Restu suprafetei este pentru persoane..... si bar....
Ma puteti ajuta cu ce e nevoie pentru deschiderea ei???
Mai exact ce autorizatii trebuie si de unde se pot afla aceste detalii. Unde trebuie mers.

Multumesc
Cel mai recent răspuns: InfoBuzz , utilizator 10:41, 21 August 2012
Aveti nevoie sa obtineti autorizatia sanitara de functionare, autorizatia de mediu, avizul organelor de pompieri, acord de functionare emis de Primarie.
La acestea adaugati contract de salubrizare, schita cu dimensiuni, plan de incadrare in zona, licenta de difuzare a muzicii (daca este cazul).
Doar atat este nevoie?
Este nevoie si de arhitect pentru piscina?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie pentru o pizzerie Cornel D Cornel D Buna ziua, As dori sa deschid o pizzerie la parterul unui bloc ,insa din discutiile de pe aici am inteles ca trebuie sa fac rost de mai multe avize.Cine mi-ar ... (vezi toată discuția)
In cazul unei af ce autorizatii sunt necesare? cum se elibereaza? andrea1987 andrea1987 as vrea sa stiu daca pentru o afacere cu vanzare in amanunt (ex magazin vestimentar), am nevoie de autorizatie pentru mediu sau sanitar-veterinara? in cazul in ... (vezi toată discuția)
Cafe-bar livia.mazare livia.mazare va rog ce autorizatii sunt neesare pentru a functiona un cafe bar? (vezi toată discuția)