Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract perioada determinata

Buna ziua, as dori si eu un punct de vedere privind urmatoarea situatie:
o persoana a luat concursul pentru ocuparea unui post de infirmier.Managerul unitatii doreste sa ii incheie contract de munca pe perioada determinata.Intrebarea mea este : se poate incheia contract pe perioada determinata, desi postul a fost scos la concurs si daca da, atunci pe ce durata i se poate incheia contractul?
Va multumesc!
C.i.m. poate fi incheiat pe durata nedeterminata , dar si pe o perioada determinata.

Durata maxima p[entru care se poate incheia un c.i.m. pe durata determinata este dev36 de luni.