Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale autorizare puct lucru in alt judet
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

autorizare puct lucru in alt judet

buna ziua
in cazul unu SRL cu domeniu de activitate comert (4363,4724) este nevoie de autorizatie de functionare de la primarie si DSV daca deschid un punct de luncru in alt judet? sau este deajuns numai certificatul constatator eliberat de ONRC de care apartine sediu social ? astazi mi`au calcat pragul cei de siguranta alimentelor si au zis ca am nevoie de autorizare de la ei si de primaria din suceava ca sa pot functiona.
pe forumuri am citit o groaza de lucruri si nu stiu ce sa mai cred...majoritatea au zis ca trebuie autorizare doar daca esti PF sau AF.
va rog sa ma ajutati cu un raspuns daca stiuti ceva sigur.
multumesc anticipat
Da, este corect ceea ce v-au cerut. In afara infiintarii punctului de lucru la registrul comertului in raza caruia societatea isi are sediul social stabilit si obtinerii unui Certificat constatator cu avizele date pe propria raspundere, mai trebuiesc luate si acordul de la primaria in raza careia societatea si-a deschis punctul de lucru si functie de obiectul de activitate si alte avize speciale tot de la autoritatile "loco"