avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... alternative la contractul individual de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

alternative la contractul individual de munca

buza ziua , as dori sa va intreb ce alternative am la contractul individual de munca , care e mai rentabil pentru mine si pentru angajator, pfa? sau conventia civila ? , mentionez ca de meserie sunt contabil
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:36, 21 August 2012
Depinde si din ce punct de vedere doriti sa aflati avantajele si dezavantajele ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cmi, pfa sau pers fizica neautorizata Bond2003 Bond2003 Sunt medic si am lucrat in contract pe 1/2 norma :\">la un centru privat. Din cauza anularii contractului cu casa m-am gandit sa schimb tipul contractului cu ... (vezi toată discuția)
Pfa - avantaje - dezavantaje OpreaGabriela OpreaGabriela Buna ziua, as dori sa-mi spuneti care sunt avantajele si dezavantajele unui PFA. Sun salariata la 2 unitati cu contract individual de munca cu o norma de 12 ... (vezi toată discuția)
Ce este mai avantajos sa deschid un srl, un pfa sau ii? tampau gabriela tampau gabriela Am o constructie , gen pensiune cu 8 camera si baie proprie. As dori sa ofer spre cazare aceste camere. Ce este mai avantajos sa deschid un SRL, un PFA sau II? ... (vezi toată discuția)