Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Schimbare perioada raportare TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Schimbare perioada raportare TVA

Buna ziua,

Am achizitionat servicii publicitate Google Adwords in luna iulie (data facturii), drept pentru care am depus decl 390VIES.
Intrucat sunt platitor de TVA trimestrial trebuie sa schimb perioada de raportare a TVA din trimestrial in lunar?

Multumesc anticipat!
Obligatia schimbarii perioadei fiscale din trimestru calendaristic in luna calendaristica intervine doar in cazul unei achizitii intracomunitare de bunuri, taxabila.

Art.156 alin 6^1 Cod Fiscal.