Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... CUM POT RECUPERA MOSTENIREA?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

CUM POT RECUPERA MOSTENIREA?

buna ziua....am si eu o problema,daca mi-atzi putea da un sfat...bunicul meu a avut 5 copii,tatal meu si inca 4.....tatal meu si inca 2 frati au murit ramanand in viatza un unchi,si o matusa...acest unchi a ramas in casa parinteasca,neavand niciun act...acum dupa ani de zile,as vrea sa-l dau in judecata pentru ca mostenirea sa fie dezbatuta si pentru a primi parte,din partea tatalui meu...in acesti ani,am inteles ca el si-ar fi facut un titlu de proprietate dar nush cu consimtamantul carui nepot...dar dandu-l in judecata,actul cade iar nepotii respectiv sora care este inca in viatza sa-si poate revendica partea din acea mostenire...daca mi-atzi putea da un sfat..as fi recunoscatoare...:(:(....multumesc foarte mult
Solicitati in prima faza cine este trecut pe rolul impozitelor si taxelor si ce acte au stat la baza inscrieii. Puteti sa introduceti in instanta deschiderea succesiunii de pe urma defunctilor.
multumesc