Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu materniate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu materniate

Buna ziua! Maine este prima zi de munca dupa concediul de maternitate de 2 ani si vreau sa ma prezint direct cu demisia pt ca mi-am gasit in alta parte, alt job. Pot face acest lucru, este legal? nu voi intampina probleme de la actualul loc de munca avand in vedere ca ma prezint in prima zi direct cu demisia?
De ce ar fi problema!?Aveti la indemana,,stingerea cidm prin...ACORDUL PARTILOR"!:sorry:
Da, este legal .. nimeni nu va poate obliga sa ramaneti la acest angajator dupa terminarea CCC ...