avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1292 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu materniate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu materniate

Buna ziua! Maine este prima zi de munca dupa concediul de maternitate de 2 ani si vreau sa ma prezint direct cu demisia pt ca mi-am gasit in alta parte, alt job. Pot face acest lucru, este legal? nu voi intampina probleme de la actualul loc de munca avand in vedere ca ma prezint in prima zi direct cu demisia?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:03, 22 August 2012
De ce ar fi problema!?Aveti la indemana,,stingerea cidm prin...ACORDUL PARTILOR"!:sorry:
Da, este legal .. nimeni nu va poate obliga sa ramaneti la acest angajator dupa terminarea CCC ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de maternitate danielamihai danielamihai Esti obligat ca dupa terminarea concediului de maternitate sa revi la locul de munca initial sau poti sa-ti cauti alt loc de munca?sau daca iti gasesti mai ... (vezi toată discuția)
Nou loc de munca lucy.cris lucy.cris Daca vreau sa intrerup prelungirea concediului de maternitate inainte de terminarea acestuia pentru ca mi-am gasit un nou loc de munca, cum procedez? (vezi toată discuția)
Intoarcerea din cic/ demisie florentina1212 florentina1212 Buna ziua. In cateva zile copilul meu face 2 ani deci se termina perioada de CIC. Mi-am gasit un alt job deci nu mai ma intorc la cei la care am lucrat ... (vezi toată discuția)