Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere de repunere pe rol
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere de repunere pe rol

Pentru un proces care este suspendat in baza art. 242 C.p.c cum procedez sa-l repun pe rol?
Va multumesc anticipat!:((
faceti o cerere la instanta si motivati de ce solciati repunerea pe rol
ACEASTA ESTE MODELUL DE CERERE, SPER SA FIE DE FOLOS.

DOMNULE PRESEDINTE,

Subscrisa (subsemnata/ul)____________, cu sediul (domiciliul) in _______, Str. ______, nr. ____, bl. ____, sc. ___, et. ___, ap. _____, sector _____ in calitate de ______ in dosarul nr. ______, prin avocat _______, aflat pe rolul acestei instante, suspendat la data de _______ in baza art. art._____ C.pr.civ, solicit sa dispuneti

REPUNEREA PE ROL A CAUZEI

Intrucat a disparut cauza care a condus la suspendarea judecatii sale, fixand termenul de judecata.

In drept imi intemeiez cererea pe dispozitiile art. 245 C. proc. civ.

Depun chitanta de plata a 50% din taxa timbru achitata pentru actiunea initiala.

Data,

Semnatura,

Avocat _________

DOMNULUI PRESEDINTE AL JUDECATORIEI ...............