avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere de repunere pe rol
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere de repunere pe rol

Pentru un proces care este suspendat in baza art. 242 C.p.c cum procedez sa-l repun pe rol?
Va multumesc anticipat!:((
Cel mai recent răspuns: Costy S , Alte profesii 13:08, 22 August 2012
faceti o cerere la instanta si motivati de ce solciati repunerea pe rol
ACEASTA ESTE MODELUL DE CERERE, SPER SA FIE DE FOLOS.


DOMNULE PRESEDINTE,


Subscrisa (subsemnata/ul)____________, cu sediul (domiciliul) in _______, Str. ______, nr. ____, bl. ____, sc. ___, et. ___, ap. _____, sector _____ in calitate de ______ in dosarul nr. ______, prin avocat _______, aflat pe rolul acestei instante, suspendat la data de _______ in baza art. art._____ C.pr.civ, solicit sa dispuneti


REPUNEREA PE ROL A CAUZEI


Intrucat a disparut cauza care a condus la suspendarea judecatii sale, fixand termenul de judecata.

In drept imi intemeiez cererea pe dispozitiile art. 245 C. proc. civ.

Depun chitanta de plata a 50% din taxa timbru achitata pentru actiunea initiala.


Data,


Semnatura,

Avocat _________


DOMNULUI PRESEDINTE AL JUDECATORIEI ...............

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Repunere pe rol lumifatu lumifatu cum trebuie sa intocmesc o hartie pentru a repune pe rol un caz suspendat pentru ca nu ar fi fost depuse la dosar toate documentele cerute de judecator dar si ... (vezi toată discuția)
Model cerere apel dupa ncpc ce v-a fi depusa inainte de primirea hotararii complete si motivate a instantei de fond catalina.p catalina.p Doresc un model de declarare apel pt o cauza civila dupa NCPC ( nu cred ca ar fi mare diferenta ), inainte ca sa primesc /sa mi se comunice la domiciliu ... (vezi toată discuția)