avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 414 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... repunere pe rol
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

repunere pe rol

cum trebuie sa intocmesc o hartie pentru a repune pe rol un caz suspendat pentru ca nu ar fi fost depuse la dosar toate documentele cerute de judecator dar si pentru ca avocatul meu nu a fost prezent la ultima infatisare?
multumesc!
Cel mai recent răspuns: lumifatu , utilizator 18:38, 18 Septembrie 2012

CERERE DE REPUNERE PE ROL A CAUZEI SUSPENDATE


DOMNULE PRESEDINTE,


Subsemnatul(a) .............., domiciliat(a) in ................ Reclamant(a) sau parat(a) in dosarul nr. ......... al acestei instante, suspendat la data de ........... in baza art. ........

Va rog sa dispuneti REPUNEREA, PE ROL A CAUZEI (pentru ca a disparut cauza care a condus la suspendarea judecatii sale), fixand termenul de judecata si sa dispuneti citarea partilor.

In drept imi intemeiez cererea pe dispozitiile art. 245, C. proc. civ.


Data depunerii
................
Semnatura,
..........

DOMNULUI PRESEDINTE AL ..........................
In afara de cererea de repunere pe rol trebuie sa depuneti si actele solicitate anterior de instanta altfel cererea de reluare a judecatii va fi respinsa.
este vorba de 155 ind.1 CPC, acum m-am uitat pe comunicarea de la tribunal, intrun proces privind drepturi banesti.
este valabila cererea de mai sus?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere de repunere pe rol geo-vem geo-vem Pentru un proces care este suspendat in baza art. 242 C.p.c cum procedez sa-l repun pe rol? Va multumesc anticipat!:(( (vezi toată discuția)
Cerere de repunere pe rol a cauzei Claudia1988 Claudia1988 buna ziua, cat dureaza sa se repuna pe loc divortul din momentul in care am facut cererea de repunere pe loc, desi este un proces deschis din ianuarie la ... (vezi toată discuția)