Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... repunere pe rol
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

repunere pe rol

cum trebuie sa intocmesc o hartie pentru a repune pe rol un caz suspendat pentru ca nu ar fi fost depuse la dosar toate documentele cerute de judecator dar si pentru ca avocatul meu nu a fost prezent la ultima infatisare?
multumesc!

CERERE DE REPUNERE PE ROL A CAUZEI SUSPENDATE

DOMNULE PRESEDINTE,

Subsemnatul(a) .............., domiciliat(a) in ................ Reclamant(a) sau parat(a) in dosarul nr. ......... al acestei instante, suspendat la data de ........... in baza art. ........

Va rog sa dispuneti REPUNEREA, PE ROL A CAUZEI (pentru ca a disparut cauza care a condus la suspendarea judecatii sale), fixand termenul de judecata si sa dispuneti citarea partilor.

In drept imi intemeiez cererea pe dispozitiile art. 245, C. proc. civ.

Data depunerii
Semnatura,

DOMNULUI PRESEDINTE AL ..........................
In afara de cererea de repunere pe rol trebuie sa depuneti si actele solicitate anterior de instanta altfel cererea de reluare a judecatii va fi respinsa.
este vorba de 155 ind.1 CPC, acum m-am uitat pe comunicarea de la tribunal, intrun proces privind drepturi banesti.
este valabila cererea de mai sus?