Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cerere repunere pe rol infiintare societate comerciala
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cerere repunere pe rol infiintare societate comerciala

am nevoie de un model cerere repunere pe rol. va multumesc
Domnule presedinte,
Subsemnatul....,domiciliat in....,reclamant/parat in dosarul nr.... al acestei instante, suspendat la data de....in baza art....
Va rog sa dispuneti
Repunerea pe rol a cauzei
(pt ca a disparut cauza care a condus la suspendarea judecatii sale), fixand termenul de judecata si sa dispuneti citarea partilor.
In drept, imi intemeiez cererea pe disp art 245 C.Pr Civ
Depun chitanta de plata a 50% din taxa timbru achitata pt act. initiala.
Data, Semnatura