Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... bani in plus
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

bani in plus

am terminat facultatea in februarie,iar momentan de la facultate mi s-a eliberat o adeverinta de absolvire,daca o depun angajatorului trebuie sa primesc ceva bani in plus la salariu?incadrarea nu mi-o poate schimba deoarece nu lucrez in domeniu,dar am inteles ca s-ar da niste banuti in plus la salariu.multumesc
De la 01.01.2011, in lipsa unpr dispozitii contrare, angajatorul este obligat sa acorde numai salariul minim brut pe economie indiferent de ce studii sunt necesare postului ocupat ..

Aplicarea unei grile de salarizare , in functie de studiile necesare ocuparii unei functii, este posibila numai daca acest lucru este reglementat in ccm aplicabil angajatorului sau in reg.intern al acestuia.