Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare suspendare CFP
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare suspendare CFP

Buna ziua,
Am un angajat suspendat(acord partilor art.53) inreg.in REVISAL pana la 31.08.2012 conf.deciziei de suspendare.
Trebuie sa-i mai fac decizie de incetare suspendare(scriptic), sau trebuie sa operez direct in REVISALincetare suspendare cu 01.09.12.
Cu cat timp inainte de termen (31.08.12) pot sa-i emit decizia de incetare suspendare?(scriptic)
Daca am voie sa o transmit prin REVISAL inainte de 31.08.12?
Va multumesc anticipat!

Se face decizie de incetare a suspendarii si de reluare a activitatii ... data incetarii suspendarii este data de 31.08.2012.

Referitor la decizia de incetare a suspendarii va pot spune ca nu exista un act normativ care sa prevada expres in ce termen poate fi emisa... parerea mea este ca incetarea suspendarii, in tacerea legii, se completeaza si se transmite in REVISAL potrivit termenului prevazut la art.4 alin.2 din HG nr.500/2011.