Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... recurs sau apel
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

recurs sau apel

ce este o intampinare?si cum se face?
da,cred ca si fosta sotie a declarat apel.dar ceea ce ea cere coincide cu dorintele fratelui meu;fiecare doreste sa i se incredinteze cate unul din cei doi copii ai lor.se poate sa se pronunte sentinta dupa primul termen al apelului?