avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 972 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... recurs sau apel
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

recurs sau apel

ce este o intampinare?si cum se face?
Cel mai recent răspuns: sabadaclarisa , utilizator 12:14, 24 August 2012
da,cred ca si fosta sotie a declarat apel.dar ceea ce ea cere coincide cu dorintele fratelui meu;fiecare doreste sa i se incredinteze cate unul din cei doi copii ai lor.se poate sa se pronunte sentinta dupa primul termen al apelului?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Aveti obligatia de a depune intampinare la dosar cel mai tarziu cu 5 zile.... traznet01 traznet01 Ce inseamna chestia aia :O, si cum pot sa o formulez pentru a o depune. Multumesc (vezi toată discuția)
Ce reprezinta ''intampinarea?'' ioana-mdav ioana-mdav Intr-un proces intre doua societati de asigurari auto sunt chemata ca martor.In citatia inaintata catre mine se precizeaza ca pot depune intampinare.Ce este ... (vezi toată discuția)
Ma poate ajuta cineva sa fac o intampinare la un dosar de contraventie hoaraion hoaraion am luat o amenda ca am trversat pe la coltul strazi am facut contestatie am castigato au facut recurs si mia venit comunicare ca ei nu sant de acord decizia ... (vezi toată discuția)