Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Casa in curtea socrilor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Casa in curtea socrilor

Am costruit o casa in curtea socrilor ,am deja un proces pe rol pentru a recupera investitia facuta .credeti ca pot sa castig acest proces avand in vedere ca nu am decat cateva facturi de la tamparie, mobila, rigips, parchet ? As putea sa rezolv ceva fara martori ? Cat credeti ca ae putea dura acest proces ,cu martori sau fara? Multumesc astept raspuns .
Casa ati construit-o fara acceptul socrilor,presupun. Fara martori si neavand prea multe dovezi asupra materialelor este destul de greu. Durata este data de problemele pe care le ridica partea adversa (socrii) care pot tergiversa, precum si termenele pentru expertiza, obiectiuni, etc.
NU A FOST CU ACORDUL LOR DAR NU VOR SA NE FACA ACTE NU NEAGA FAPTUL CA ESTE A NOASTRA DAR NU POT SA LOCUIESC ACOLO PT CA NU MAI AM CURENT ELECTRIC SI NU POT SA FAC UN CONTRACT DAK NU SUNT PROPIETAR
Incercati o actiune pe accesiune imobiliara pentru ceea ce ati construit. Este posibil sa obtineti o hotarare care sa va acorde dreptul de proprietate asupra constructiei, chiar daca terenul este al socrilor. Mai ales daca ei nu neaga ca ati construit.