Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cumparare autoturism
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cumparare autoturism

Doresc sa achizitionez un autoturism care este inscris in Caras Severin.
Vanzatorul locuieste in Sibiu iar autoturismul este mostenit dupa decesul tatalui : are succesiunea facuta pe masina , precum si procura speciala ce ii da drept de vanzare al masinii(asa spune el) .
Ce trebuie facut sa nu am probleme si sa pot inscrie masina pe judetul meu(Valcea).
~ Conținut șters la cerere ~
adimromania a scris:

El nu trebuie sa o radieze din circulatie sa pot sa o inscriu eu?

Se radiaza automat cand va prezentati dvs sa o inscrieti in circulatie in oras la dvs. Ce va trebuie e contractul de vanzare incheiat cu proprietarul si certificatul fiscal.