Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... recurs
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

recurs

fostul meu sot si-a revendicat un teren cumparat in timpul casatoriei pe numele lui dat.faptului ca in perioada respectiva s-a vandut apartamentul primit mostenire,ce drepturi am si ce pot sa mai fac pt. ca eu nu am avut un avocat si nu am stiut cum sa procedez,mentionez ca terenul s-a cimparat dupa 5 ani de casatorie,eram trecuti amandoi ca cumparatori,au fost intradevar si banii de la vanzarea apartamentului dar eu am umblat pt.cumpararea ,toate actele sunt facute pe mine ptr.actele de la pperen ptr, viitoarea casa care nu s-a mai facut,in schimb sunt multe investitii,ce drepturi am cum pot sa mai fac,precizez ca au trecut 15 zile de cand si l-a trecut pe numele lui
revendicarea lui valoreaza act de administrare
aveti dreptul la jumatate sau la cota stabilita urmare a partajului dupa divort..