avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 171 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general valoare diurna
Discuție deschisă în Contabilitate în general

valoare diurna

Buna ziua,
Lucrez in cadrul unui S.R.L. cu capital de stat si voi fi trimisa in interes de servici in alta localitate, intern. Va rog sa-mi spuneti care este valoarea diurnei ce trebuie sa o primesc? 13 lei/zi sau 2,5*13=32,5 lei/zi?

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Marian Trutan , Contabil 11:38, 27 August 2012
Diurna poate fi mai mare,dar 32,5 lei/zi este deductibila fiscal.De aceea ,aceasta este suma ce se acorda de catre unele societati comerciale.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diurna interval interval Fiul meu lucreaza la o societate comerciala si face dese deplasari in tara. La fiecare decont trebuie sa depuna - chitanta de cazare - mi se pare normal - ... (vezi toată discuția)
Calcul diurna interna luminita_carmen luminita_carmen Buna seara, Doresc sa stiu care era cuantumul maxim acordat unui angajat pentru deplasari interne, respectiv diurna/zi in perioda 2009 - decembrie 2011 de ... (vezi toată discuția)
Impozitarea diurnei og 8/2013 22.08.2009 22.08.2009 va rog a ma ajuta la urmatoarea intrebare : Cf. OG 8/20013 de la 01.02.2013 \\"g) indemnizaţiile primite pe perioada delegării şi detaşării ... (vezi toată discuția)