Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general valoare diurna
Discuție deschisă în Contabilitate în general

valoare diurna

Buna ziua,
Lucrez in cadrul unui S.R.L. cu capital de stat si voi fi trimisa in interes de servici in alta localitate, intern. Va rog sa-mi spuneti care este valoarea diurnei ce trebuie sa o primesc? 13 lei/zi sau 2,5*13=32,5 lei/zi?

Va multumesc!
Diurna poate fi mai mare,dar 32,5 lei/zi este deductibila fiscal.De aceea ,aceasta este suma ce se acorda de catre unele societati comerciale.