avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1011 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii cartea de munca
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

cartea de munca

Buna
As dori si eu daca se poate sa-mi spuneti dupa un salar de 1500 de ron cat trebuie sa platesc?
Am pe cineva care vrea sa-mi tina cartea de munca pt a putea sa-mi scot un credit dar sa imi platesc eu toate taxele
Pe mine ma intereseaza cat ar trebui sa platesc ca si "angajator".
Multumesc :)
Cel mai recent răspuns: Loredana_84 , utilizator 13:06, 27 August 2012
Un contabil va poate lamurii !
Pentru un salar de 1500 lei se platesc: impozit salar + contributii in valoare aproximativa de 837 lei (la momentul actual e chiar exacta cifra)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Care este cuantumul contributiilor salariale stancu  georgeta stancu georgeta Buna ziua! Situatia mea este urmatoarea:am lucrat cu carte de munca din 2004 si pana in aprilie 2009 cu norma intreaga , iar din aprilie ... (vezi toată discuția)
Infiintare srl 3% ionut2001 ionut2001 Revin cu o noua intrebare in incercarea de a ma clarifica: Ma ocup cu webdesign-ul. Doresc sa infiintez firma numai pentru webdesign. Doresc sa ma angajez cu ... (vezi toată discuția)
Taxe salariat oana1983 oana1983 :ban:as dori sa stiu ca si angajat in afara de taxele care le platim cu totii , cas , somaj , asig de sanatate , etc , altceva nu main avem de platit, de ... (vezi toată discuția)