Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii cartea de munca
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

cartea de munca

Buna
As dori si eu daca se poate sa-mi spuneti dupa un salar de 1500 de ron cat trebuie sa platesc?
Am pe cineva care vrea sa-mi tina cartea de munca pt a putea sa-mi scot un credit dar sa imi platesc eu toate taxele
Pe mine ma intereseaza cat ar trebui sa platesc ca si "angajator".
Multumesc :)
Un contabil va poate lamurii !
Pentru un salar de 1500 lei se platesc: impozit salar + contributii in valoare aproximativa de 837 lei (la momentul actual e chiar exacta cifra)