Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general d112 medici de familie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

d112 medici de familie

ptr. un medic de familie care platea pana acum contrib. la fd. de pensii(OUG 40) intr-un cont al Casei de pensii, la o suma declarata de el, lunar,acum acea suma lunara trebuie declarata in d112? sau ramane valabila vechea declaratie inregistrata la casa de pensii?
aceaiasi problema si ptr. 0.85% concedii ptr. medic de familie?( suma era data de casa de sanatate si se platea lunar intr-un al casaei de sanatate?)
potrivit ultimelor reglementări în materie D-112 la ANAF.
Daca este vorba despre contributiile sale personale iar nu ale unor eventuali colaboratori, altii decat salariatii, acestea nu se declara in declaratia 112.

Modificarea consta in aceea ca A.N.A.F. se va ocupa si de administrarea acestor creante la buget.