Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... conditii concurs secretar oras
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

conditii concurs secretar oras

Stiu ce conditii trebuie indeplinite pentru ocupare post secretar oras, dar am o intrebare: una dintre conditii ar fi 3 ani vechime ca jurist.
Daca cineva care are terminata fac. drept lunga durata+master,,adm.publica,, si este sef serviciu din cadrul unei primarii, acest post se asimileaza cu cea de cons. juridic?
Nu vechimea de cons. jr. primeaza in fata celei de sef serviciu ? As dori si cadrul legal daca se poate. Va multumesc.
Art.66 din Legea nr.188/199, republicata va ofera informatiile necesare.In cazul unui concurs nu primeaza vechimea unuia sau altuia. Cine îndeplineste conditiile cerute poate participa la concurs.