Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... act de vanzare cumparare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

act de vanzare cumparare teren

Buna seara

Am si eu o intrebare :cam cat ar costa actele pentru cumpararea a 15.000 mp de teren extravilan(camp) si 900 mp de teren intravilan cu constructie pe el .Terenul atat cel intravilan cat si cel extravilan se afla intr-un sat in afara Bucurestiului.

Multumesc frumos
O seara buna

~ Conținut șters la cerere ~
O seara buna si dvs!
Din pacate nu se poate sa va spunem ...mergeti la in birou notarial unde vi se vor calcula taxele -onorariu si taxa de intabulare care cad in sarcina cumparatorului si impozitul care revine vanzatorului. Nu se poate sa va spunem deoarece exista o expertiza imobiliara pentru uzul notarilor care este facuta pe fiecare Camera a Notarilor Publici pentru valabila pt un an de zile si se tine cont de zona, de categoria de folosinta a terenului..etc...