Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... donatie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

donatie

Sunt casatorita.Am vindut un teren dintr-o mostenire lasata de tatal meu.Pot dona acesti bani mamei mele astfel incit sotul meu sa nu ridice "pretentii" asupra cheltuirii lor sau mai bine zis sa nu se "confunde" cu banii comuni?Multumesc anticipat pt raspuns
Banii proveniti din vanzarea terenului mostenit reprezinta bun propriu. Prin urmare, puteti dispune de ei oricum doriti.