Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... INMATRICULARE AUTO ! ! !
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

INMATRICULARE AUTO ! ! !

Buna ziua! , vreau sa imi aduc o masina din Germania in vederea sa o inmatriculez ,o pot inmatricula fara sa platesc taxa de prima inmatriculare ? si cat ma costa totul (acte+avocat+...etc)
Multumesc!
Alexandru93, utilizator
trebuie sa achitati taxa aferenta primei inmatriculari, cu toate ca este nelegala, acest aspect stabilindu-se numai de catre instanta de judecata care va dispune printr-o hotarare judecatoreasca returnarea contravalorii taxei de inmatriculare.
Nu veti avea nevoie in mod deosebit de avocat in vederea inmatricularii autoturismului.
Pentru a calcula taxa de inmatriculare accesati urmatorul link:
[ link extern ]