Forum Discuţii juridice Traduceri Adeverinþã voltuntariat
Discuție deschisă în Traduceri

Adeverinþã voltuntariat

buna ziua,am terminat postliceala sanitara,si vrea sa plec in anglia,daca imi eliberez o adeverinta pentru voluntariat si o traduc in lb. engleza o sa imi fie de ajutor sau este echivalent cu 0?va multumesc
Nu cred ca exista adeverinte pentru activitatea de voluntariat. Cel mult puteti obtine o adeverinta sau copia legalizata de pe diploma, care sa ateste ca ati urmat cursurile scolii postliceale in domeniul sanitar. Aceasta poate sa va recomande in privinta aptitudinilor pe care le aveti si daca ati practicat, puteti solicita si recomandari de la locurile de munca. Evident ca trebuie sa prezentati toate documentele traduse si/sau legalizate si/sau apostilate dupa caz, astfel incat sa fie intelese si recunoscute pe teritoriul Angliei.
Daca nu considerati costurile prea mari, nu strica sa aveti cu Dvs. aceste acte in forma mentionata.
L.C.