Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... recuperare prejudiciu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

recuperare prejudiciu

anul trecut mi s-a furat un telefon Samsung GALAXY am facut reclamatie la politie si dupa o luna si cteva zile am fost chemata la politie si mi s-a restituit telefonul. Acum am primit o ordonanta de pa Parchet prin care se mentioneaza ca : "Partea vatamata isi poate recupera prejudiciul adresandu-se instantei civile "
Intrebare : ce pot cere in instanta ?
- daune morale
- recuperate abonament pentru acea perioada?
- daune lipsa folosinta ?
Multumesc.
toate trei
cum se timbreaza?