Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintare societate!
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintare societate!

Buna ziua tuturor!
Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: pot sa-mi deschid firma cu sediul social in Bucuresti daca adresa din c.i e in provincie?
Multumesc !
Da, fara probleme, daca adresa sediului social este in Bucuresti.
Sediul social al firmei nu are nimic dea face cu adresa din c.i.
Sediul social il puneti pe o adresa de bucuresti, la care incheiati cu proprietarul un contract de inchiriere, comodat sau chiar cumparati un spatiu.Mai e o solutie, un cabinet de avocat poate sa fie ales ca sediu social provizoriu.
Nu are nici o importanta unde este domiciliul din cartea de identitate. Domiciliul tau poate fi si in strainatate.
Nu te impiedica cu nimic sa infiintezi firma in Bucuresti.

Alberto Kurtyan
Multumesc de ajutor!