Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

daca eu nu sant in tara si nu sant deacort cu divortu poate divorta
Daca dvs nu sunteti de acord sa divortati,acest lucru nu o poate impiedica pe sotia dvs sa introduca o cerere de divort, important esta ca aceasta sa convinga instanta cu dovezi temeinice. Nimeni nu este obligat sa stea intr-o casatorie pe care nu si-o mai doreste.

.
Tifigiu Laura, Consilier juridic
raspunsul la intrebarea dvs - DA!
Poate divorta dar ii poate fi mai greu.
Fara avocat e posibil sa nu reuseasca sa divorteze.
Va citeaza la adresa dvs. din tara, eventual la mica publicitate, duce 2 martori si dupa 3 termene sunteti divortat.
Stimat forumist,

Probabil vă dați seama și dvs, la divorț e invers ca la căsătorie, nu îți trebuie acordul celuilalt.

Cred că ați cam confundat instituțiile.....