avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 773 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Casatorie intre cetatean roman Si britanic in uk
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Casatorie intre cetatean roman Si britanic in uk

Va rog, stie cineva daca in urma casatoriei cu cetatean britanic, eu fiind romanca, obtin dreptul de munca in uk, casatoria fiind in uk.? Mai trebuie sa aplic la uk border agency ptr ceva sau nu. Ce acte necesare imi trebuiesc ptr a ma casatori in uk?
Cel mai recent răspuns: Dumitru Beniamin Hotea , Consilier juridic 00:10, 2 Septembrie 2012
daca intelegeti limba engleza , cred ca tot ce va intereseaza gasiti la urmatoarea adresa oficiala.
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contributie sanatate pentru cetatenie britanica LauraConstanta LauraConstanta Buna ziua, am o problema care cred ca tine de drept international civil cred si nu stiu cum sa o descurc. Situatia e pe scurt aceasta: cetatean roman ... (vezi toată discuția)
Casatorie cu un cetatean indian casatorieinstrainatate casatorieinstrainatate Recent m-am casatorit cu un sotul meu care este din India. Eu locuiesc in Anglia de 10 ani. Am cateva intrebari. 1 Care este calea cea mai usoara si rapida ... (vezi toată discuția)
Casatorie cu cetatean britanic si dreptul de munca in uk Adriana3011 Adriana3011 As dori sa stiu daca dupa casatoria cu cetatean britanic in uk am dreptul la munca fara sa mai aplic ptr nimic la border agency. (vezi toată discuția)