avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Bacalaureat: am lipsit de la o competenta dar media la ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Bacalaureat: am lipsit de la o competenta dar media la probele scrise este 6.05

Am lipsit la proba de competente lingvistice la engleza, din sesiunea din toamna, insa am fost la probele scrise: Romana, Matematica, Chimie ; iar media acestor probe scrise este 6.05, dar nefiind la competenta am fost declarat neprezentat.

Intrebarea mea aste:
Anul viitor voi da numai proba de la engleza la care am lipsit ? Sau voi fi obligat sa le dau din nou pe toate.
In cazul in care proiectul nou de lege cu privire la bacalaureatul diferentiat se pune in vigoare voi fi afectat ?

Alte discuții în legătură

Scandalul cu bac-ul la liceul bolintineanu.... Tarzan2012 Tarzan2012 Stimati forumisti,deschid acest subiect cu concluzia ca fiecare sa ne exprimam parerile cu privire la examenele de bacalaureat. Asa cum stiti,zilele trecute ... (vezi toată discuția)
Diploma de bacalaureat gicu73 gicu73 Sunt la o scoala de asistenţi medicali ,dar pînă în prezent nu am diplomă de bacalaureat deoarece am terminat 12 clase dar nu am obţinut diploma de ... (vezi toată discuția)
Incalcarea ordonantei billa billa A inceput urmarirea penala impotriva mea de 1 luni. Mi sa interzis sa parasesc localitatea, lucru pe care l-am respectat in mare parte (adica am plecat din sat ... (vezi toată discuția)