Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general care e cea mai avantajoasa forma juridica pt ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

care e cea mai avantajoasa forma juridica pt deschiderea unei gradinite?

servicii educative de invatamant prescolar. care e cea mai avantajoasa forma juridica? serviciile educative sutn purtatoare de tva?
Cel mai simplu e sa infiintati o gradinita pe structura unei asociatii.
Informaii suplimentare puteti afla din materialul de la adresa [ link extern ]
Pentru a vedea cum se poate infiinta o gradinita particulara vedeti materialul prezentat in link-ul de mai jos:
www.avocatnet.ro/content/art...

ma refeream la ce forma juridica si avantajos contabila se refera activitatea de invatamant prescolar.