Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... comercializare oua de prepelita
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

comercializare oua de prepelita

Buna ziua. Pentru comercializarea oualelor de prepelita in magazine, catre pensiuni, etc. ...... este suficient deschiderea unui PFA si certificatul de producator? Sau este obligatorie si autorizatia de la DSV? Va multumesc
Pentru aceasta activitate e de ajuns autorizarea ca pfa si autorizatie de la DSV.
Fara autorizatie de la DSV nu se poate?
Nu. Si masina cu care livrati ouale (cu instalatie frigorifica) trebuie sa aiba autorizatie sanitar-veterinara