avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 428 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... comercializare oua de prepelita
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

comercializare oua de prepelita

Buna ziua. Pentru comercializarea oualelor de prepelita in magazine, catre pensiuni, etc. ...... este suficient deschiderea unui PFA si certificatul de producator? Sau este obligatorie si autorizatia de la DSV? Va multumesc
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 11:19, 4 Septembrie 2012
Pentru aceasta activitate e de ajuns autorizarea ca pfa si autorizatie de la DSV.
Fara autorizatie de la DSV nu se poate?
Nu. Si masina cu care livrati ouale (cu instalatie frigorifica) trebuie sa aiba autorizatie sanitar-veterinara

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte infiintare pfa: crescatorie prepelite IULIAN_32 IULIAN_32 Buna ziua, sunt crescator de prepelite, si doresc sa comercializez ouale in magazine .As dori sa imi sugera-ti ce sa imi infiintez( PFA. , AF. sau SRL) si daca ... (vezi toată discuția)
Cum vand oua si carne legal Randy24 Randy24 Buna ziua,detin o miniferma nou infiintata de prepelite.In prima faza am infiintat ferma pentru consumul familiei,dar acum producand foarte multe oua si carne ... (vezi toată discuția)
Autorizatie vanzare dulceata Valeriano Valeriano Buna seara. In toamna aceasta am plantat trandafiri de dulceata pe 20 ari. Ma intereseaza de ce autorizatii voi avea nevoie la anul pentru a produce si vinde ... (vezi toată discuția)