Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Cum vand oua si carne legal
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Cum vand oua si carne legal

Buna ziua,detin o miniferma nou infiintata de prepelite.In prima faza am infiintat ferma pentru consumul familiei,dar acum producand foarte multe oua si carne doresc sa incep sa vand.Cum pot vinde legal ouale si carnea de prepelite in piete,targuri sau online?
Trebuie sa inregistrati ferma ca firma la Registrul comertului si sa declarati activitatea la ANAF.
Aveti nevoie de certificat de producator de la primarie si autorizatie de comercializare de la Directia de sanatate publica si Directia sanitar-veterinara.