Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Acte infiintare pfa: crescatorie prepelite
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Acte infiintare pfa: crescatorie prepelite

Buna ziua, sunt crescator de prepelite, si doresc sa comercializez ouale in magazine .As dori sa imi sugera-ti ce sa imi infiintez( PFA. , AF. sau SRL) si daca imi trebuie cursuri de calificare de crescator de pasari pt a obtine certificatul de infiintare a firmei mentionate mai sus. VA MULTUMESC !
IULIAN_32, utilizator
Puteti sa va autorizati ca pla la Registrul comertului din regiunea dumneavoastra. Va trebuie act care sa demonstreze ca ati urmat un curs de calificare in domeniul cresterii pasarilor. Pentru amanunte mergeti la Registrul comertului.
Puteti sa va inregistrati ca pfa cu codul caen 0147 cresterea pasarilor (pentru prepelite)
Va poate fi utila si discutia de aici (obtinerea certificatului de producator)
www.avocatnet.ro/content/for...

**
Trebuie sa indepliniti anumite conditii (de crestere: custi, suprafata utila s.a) pentru a putea valorifica ouale si, in primul rand, aveti nevoie de un certificat / adeverinta de la un veterinar - cum ca pasarile sunt sanatoase; apoi trebuie sa inscriptionati data pe oua; dovada - sa zic asa - ca furajele sunt de calitate...

Aveti nevoie de avize de la Agentia de Mediu, de la Directia Sanitar Veterinara din zona, de la pompieri...
La Directia Sanitar Veterinara aflati exact ceea ce aveti nevoie pentru a putea creste prepelite pentru oua.

ms pt raspuns
ms