Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Greseala REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Greseala REVISAL

Buna ziua,
Am o societate cu 4 angajati. Am facut transferul in noul REVISAL la data cand a aparut acesta (2011). De atunci nu am mai facut nici o modificare, (nici majorari/micsorari de salariu, nici prelungire, nici incetare) la nici unul dintre angajati. Am scos ieri un raport pe salariat pentru una dintre persoane si imi apare ca in perioada 01.08.2011 - 25.10.2011 are o modficare de salariu, o majorare mai exact. Am verificat si la ceilalti angajati si imi apare la fel. intrebarea e de ce imi apare aceasta modificare??? Nu am majorat salariile la nici unul dintre ei!! la ITM nu a fost transmisa modificarea.

tanasescu_gaby, utilizator
Fiserul transmis de catre Teamnet nu are nicio relevanta , intrucat angajatorul va trebui sa-si reconstituie baza de date , chiar daca sterge sau evidentiaza erorile .... In cazul Revisalului nou functioneaza restaurarea bazei de date ...
Din pacate, greseala nu este din vina D-nului Tanasescu, ci din vina ITM. Deci modificarea trebuie facuta in baza de date a ITM-ului si poi in Revisal. Daca dansul restaureaza baza de date si transmite "corectia" care nu este din vina Domniei sale, atunci s-ar putea sa riste sa isi ia amenda.

O zi buna
Ce vina are ITM-ul in acest caz? .. se poate dovedi ca ITM-ul a introdus date eronate in programul unei societati?