Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe inchirierea apartamentelor
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

inchirierea apartamentelor

Buona ziua!
Fetita mea a inchiriat la Iasi un apartament si a platit 660 de euro di care 440 chiria pe 2 luni si 220 de euro agentul de inchiriere.
Totul am platit fara chitanta.
Ce se poate face pt a avea chitanta. Cred ca toti tb sa plateasca taxele la stat asa cum fac eu.
Va multumesc.
Costienitizati ca persoana fizica=proprietarul nu poate detine si nu poate emite legal chitanta
Reprezentantul agentiei de intermediere detinea obligatia sa emita chitanta pentru suma perceputa
Fiica dvs poate contacta reprezentantul agentiei de intermedire si sa ii solicite eliberarea de document justificativ pentru suma
Pentru sumele acordate locatorului,fiica dvs poate incheia cu ocazia acordarii chiriei document de mana,asumat prin semnatura de ambele parti,astfel incat sa se preintampine situatia neplacuta de invocare existenta de restante
ynocentta, utilizator
Va multumesc f.mult.