Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... continuare ccc
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

continuare ccc

Buna ziua!as vrea sa stiu daca se poate intra in concediu crestere copil din concediu crestere copil!va multumesc!
1. Cand ati intrat in CCC1 a fost suspendat CIM pana la data expirarii termenului pentru care a fost incheiat, data la care angajatorul a emis o decizie de incetare de drept a CIM (art.56(1), lit.i) din Codul muncii).

2. Cu o copie dupa aceasta decizie si cu o copie dupa certificatul de nastere a celui de al doilea copil va duceti la Primarie si completati cererea de intrare in CCC2.