Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Citatie primita in calitate de martor
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Citatie primita in calitate de martor

Buna ziua,
Ma scuzati daca am gresit categoria dar chiar nu stiam unde sa pun asta.
Astazi am primit o citatie cum ca trebuie sa fiu prezent pe 11 septembrie in Bucuresti pentru ca sunt martor la un caz.Tin sa precizez ca nici macar nu m-au anuntat despre ce este vorba in acel caz.
Am sunat la numarul care este prezent pentru persoana de contact dar raspunde,zice ceva(nu inteleg ce vrea sa zica) si dupa inchide.

Intrebarea mea este...unde as putea gasi informatii online despre dosarele penale?

Multumesc anticipat.
Tiger96, utilizator
pe site-ul judecatoriei depinde in ce stadiu e .
Nu exista informatii online despre dosare penale.
Daca ati fost citat de instanta, scrie numarul dosarului si puteti vedea la portalul instantelor despre ce este vorba.
Daca, in schimb, ati fost citat la parchet, nu puteti vedea care sunt partile din dosar.
Nu am reusit sa gasesc dosarul dupa numarul lui.
Imi puteti spune macar ce inseamna /D/P/ in numarul dosarului?
D. P. = dosar penal nr...