Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Justitiabil
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Justitiabil

O intrebare ,la un recurs in contencios ,e normal sa se dea termen in 2014 la inalta curte de casatie ??pai ce fel de justitie reformata este asta?!stie cine ce trebuie sa fac sa dau termenul mai repede,sa scriu rusine C.S.M.-ului s-au cui sa ma adresez?!rusine oricum
Multumesc!
.
Formulati o cerere de preschimbare termen in temeiul dispozitiilor art. 153 alin. 3 C.proc.civ., "termenul de judecata poate fi preschimbat pentru motive temeinice, din oficiu sau la cererea oricareia dintre parti, urmand ca instanta sa hotarasca in camera de consiliu, fara citarea partilor. ", si aratati ca sunt motive intemeiate pentru stabilirea unui termen de judecata mai scurt.
Gabriela Pintea, Consilier juridic