Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua!Ma puteti ajuta si pe mine cu o lămurire?Am ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua!Ma puteti ajuta si pe mine cu o lămurire?Am avut procesul ...

Buna ziua!Ma puteti ajuta si pe mine cu o lămurire?Am avut procesul pentru marirea pensiei alimentare si s.a amanat pana la sfarsitul lunii mai.Pot sa fac un anumit demrs pentru a schimba data mult mai repede?Va multumesc!

puteti , dar faceti degeaba.
art 230cpcTermenul de judecată nu poate fi preschimbat decât pentru motive temeinice, din oficiu sau la cererea oricăreia dintre părţi. Completul de judecată învestit cu judecarea cauzei hotărăşte în camera de consiliu, fără citarea părţilor. Părţile vor fi citate de îndată pentru noul termen fixat. Dispoziţiile art. 241 alin. (3) sunt aplicabile.

gi-jane2, moderator
Din pacate nu, astea sunt termenele mai nou ca urmare a deciziei CSM ca judecatorii sa nu intre cu mai mult de 30 de dosare in sedintele de fond,