Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... recurs curtea de apel
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

recurs curtea de apel

as vrea un sfat de la toti cei in domeniu.incadrarea a fost de talharie insa....am cerut schimbarea incadrarii in vatamare ,fara rezultat cu regrete.am primit 3 ani cu suspendare.
am facut recurs .
nu am antecedente.sunt angajat cu contr de munca.
as avea vrea sansa sa castig???
ar putea fi mai rau ???
ce ma sfatuiti??
ce documente as mai putea sa depun la recurs???
cu stima
:-/

greu de spus in 3 cuvinte dupa niste informatii atat de sumare oferite!!!!

Totul, inclusiv raspunsul la intrebarile dvs. se bazeaza pe "piesele" existente deja in dosar...

... totusi din ceea ce spuneti, este destul de acceptabil: 3 ani cu suspendare pentru o talharie!!!

... se poate si mai rau... :(

... sfatul meu: sa angajati un avocat!!!

...:-/
eu imi angajez un avocat,ms de sfat.
intrebarea era daca in recurs poate fi mai rau de atat??
Daca a declarat si parchetul recurs sau partea vatamata poate fi si mai rau de atat si sa ajungeti dupa gratii.
In caz contrar nu va putea fi mai rau de atat.
parchetul nu a declarat recurs.va multumesc
nici partea vatamata,care de altfel in plangere a declarat ca i as fi sustras o suma de bani,lucru total neadevarat iar in fata instantei a zis adevarul