Forum Discuţii juridice Executare silită cerere
Discuție deschisă în Executare silită

cerere

Buna ziua.
Cererea adresata executorului judecatoresc pentru demararea executarii silite, asupra unor cheltuieli de judecata, nu este semnata de persoana indreptatita sa ceara acest lucru. Cererea, tehnoredactata, apare ca fiind facuta de catre partea din litigiu, dar semnatura nu ii apartine si nici nu se mentioneaza daca este imputernicita o alta persoana sa o semneze in lipsa petentului. Ce ma sfatuiti sa fac in acest caz?
Faceti contestatie la executare si, eventual, va puteti inscrie in fals cu privire la semnatura.