Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare

am o taraba legume fructe pe piata lucrez pe firma neplatitoare de tva eu sunt asociat si sotia mea este patron administrator nu avem angajati deloc vand eu si sotia mea are ceva sau este obligatoriu sa ne angajam la noi la firma?
As spune ca da,doar...cine vinde?
Care este forma de organizare a afacerii: persoana fizica autorizata (P.F.A.), intreprindere individuala (I.I.), intreprindere familiala (I.F.) sau societate comerciala (S.C.)? In functie de aceasta puteti vinde fara a fi salariati sau nu.
suntem societate comerciala eu merg dupa marfa si sotia vinde
Daca sunteti amandoi asociati si administratori ai societatii comerciale nu sunteti obligati sa incheiati si contracte individuale de munca.