avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 855 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum obtii Atestatul de agent de securitate?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum obtii Atestatul de agent de securitate?

Sotul meu, a lucrat in cadrul jandarmeriei din 1999 pana in 2006, acum lucreaza la o firma de paza.
Si a luat Atestatul de competenta de agent de securitate care il ajuta ,ulteriror, la a obtine atestatul de agent de securitate.
Poate cineva sa mi spuna ce acte ii trebuie, pe langa acest atestat de competenta, pentru a i se elibera acel atestat de agent de securitate ?
Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: bucur mihaela , utilizator 20:48, 6 Septembrie 2012
Mai degraba sotul are Certificatul de calificare profesionala care este insotit de suplimentul descriptiv al certificatului. Pentru obtinerea atestatului se intocmeste un dosar care contine:
-
cerere de eliberare a atestatului
-certificatul de calificare+suplimentul
-Copie carte de identitate
-copie dupa procesul verbal intocmit de comisia de examen ( la absolvirea cursulu a dat un examen)
-adeverinta de la medicul de medicina muncii
-cazier judiciar
Cu dosarul se prezinta la Politia de domiciliu
Multumesc frumos pentru informatii. O seara buna.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Atestat agent paza sallsa sallsa Buna ziua, as dori sa aflu daca sunt fost cadru MAI trebuie sa scot si acest atesta de paza sau nu este nevoie?:help: (vezi toată discuția)
Cum obtin atestat de agent de paza bucur mihaela bucur mihaela Am lucrat 9 ani in jandarmerie si am obtinut adeverinta care atesta acest lucru. In cazul meu, cum obtin atestatul de agent de paza , pe care l cer majoritatea ... (vezi toată discuția)
Atestat agent de securitate niky0101tm niky0101tm sunt pensionar M.A.I. si doresc sa obtin un atestat ,,agent de securitate\\". am absolvit scoala miltara de ofiteri activi si am activat peste 20 de ani ca ... (vezi toată discuția)