Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum obtii Atestatul de agent de securitate?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum obtii Atestatul de agent de securitate?

Sotul meu, a lucrat in cadrul jandarmeriei din 1999 pana in 2006, acum lucreaza la o firma de paza.
Si a luat Atestatul de competenta de agent de securitate care il ajuta ,ulteriror, la a obtine atestatul de agent de securitate.
Poate cineva sa mi spuna ce acte ii trebuie, pe langa acest atestat de competenta, pentru a i se elibera acel atestat de agent de securitate ?
Va multumesc anticipat.
Mai degraba sotul are Certificatul de calificare profesionala care este insotit de suplimentul descriptiv al certificatului. Pentru obtinerea atestatului se intocmeste un dosar care contine:
-
cerere de eliberare a atestatului
-certificatul de calificare+suplimentul
-Copie carte de identitate
-copie dupa procesul verbal intocmit de comisia de examen ( la absolvirea cursulu a dat un examen)
-adeverinta de la medicul de medicina muncii
-cazier judiciar
Cu dosarul se prezinta la Politia de domiciliu
Multumesc frumos pentru informatii. O seara buna.