Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... RDS-RCS inchidere ... Problema again...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

RDS-RCS inchidere ... Problema again...

am facut anu trecut abonament la RDS satelit ...si cum stiti si voi au scos din grila de programe Antena 1,2,3...etc si vreau sa stiu daca se poate inchide din cauza asta ???
Daca in grila de programe figureaza antena 1,2 si 3, atunci dumneavoastra puteti denunta contractul unilateral pentru nerespectarea unor clauze .
în statul de ”drept” se poate petrece orice.Boala aceasta cu ”. . . grila de programe Antena 1,2,3...” a cuprins și Italia, Spania etc.
1) Revedeți condițiile din Contractul cu societatea;
2) Depuneți o Plângere la Comisariatul Județean pt. Protecția Consumatorului (pt. cei din provincie).
3) este un ABUZ grosolan al respectivei societăți (dacă în contract NU SUNT STIPULATE clar ce și cum . . .).
problema e ca in contractu lor de ..... beep.... cica isi rezerva dreptu de a modifica grila de programe...etc :|
”isi rezerva dreptu de a modifica grila de programe...etc :|”,
Mda, unde-i lege, nu-i tocmeală! Semnarea unui contract conform condițiilor legale impuse acolo părților, reprezintă actul de voință al părților și NU poate face nimeni nimic împotriva lui. Iată, unde duce lipsa de concurență și abuzul stipulat viclean și cu multă dibăcie în conținutul acelui contract cu acea societate.

deci pana la mai pot face ceva?? pot inchide ?? fara clauze ....etc platiri ...etc??