Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Firma de recuperatori
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Firma de recuperatori

Buna ziua.am la o firma de recuperatori un fost abonament din 2009,mai aveam de platit suma de aprox 500ron,pana acum 2 luni mia tot venit acasa tot felu de harti sa platesc ca daca nu ma executa silit sau ma dau in judecata,chestia era ca am vrut sa platesc da nu si dobanda lor fiind de 2200ron cu tot cu abonamentul.ce pot eu sa fac in aceasta stiuatie?ce mi se poate intampla?
Datoria catre firma de telefonie mobila se prescrie in termen de 3 ani din momentul in care factura respectiva a devenit scadenta, in conditiile in care nu s-au facut forme de executare sau daca dv. nu ati recunoscut in vreun fel datoria.
trebuie vazut contractul in care sunt mentionate penalitatile.
mai mult ei au o taxa de reziliere
ati citit contractul?
George-Dorian Tanasescu, Executor judecatoresc
cu tot cu taxa de reziliere am atata 500 ron
am inteles.
dar cu privire la penalitati ce se specifica in contract?
de la firma de recuperatori scrie ca penalizarile cresc de la o zi la alta da nu scrie cu cat