avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 504 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Stimulente octombrie 2010
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Stimulente octombrie 2010

In luna octombrie 2010 am beneficiat de stimulente conform prevederilor art. 227 din OG. nr. 92/2003 (primarie oras).
Fondul de stimulente s-a constituit la nivelul anului 2010 pana la luna octombrie 2010.
Incepand cu luna ianuarie 2011 in salariul brut au fost incluse si stimulentele de care am beneficiat in luna octombrie 2010 conform legii 285/2010.


In conformitate cu prevederile art. 14 din legea nr. 285/2010 "Începând cu data de 1 ianuarie 2011, pentru personalul din cadrul autorităţilor şi instituţiilor publice care beneficiază de drepturi băneşti acordate din fondurile constituite în temeiul Ordonanţei Guvernului nr. 92/2003 privind Codul de procedură fiscală, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, şi al Ordonanţei Guvernului nr. 29/2004 pentru reglementarea unor măsuri financiare, aprobată cu modificări şi completări prin Legea nr. 116/2004, cu modificările şi completările ulterioare, salariile de bază, prevăzute la art. 1 alin. (1), se calculează prin includerea în acestea a nivelului mediu a acestor drepturi băneşti aferente lunii octombrie 2010, pentru fiecare funcţie publică, pe categorii, clase şi grade profesionale, respectiv pentru fiecare funcţie contractuală, în funcţie de nivelul studiilor, pe grade sau trepte profesionale".


Am procedat corect sau exista alta modalitate de calcul privind includerea acestor stinmulente in salariu incepand cu luna ianuarie 2011???
Va multumesc .

Alte discuții în legătură

Art. 14 din legea nr. 285/2010 - stimulente incluse in salariu gicu1965 gicu1965 cf.art.14 din L285/2010,in salariile de baza, incepand cu 01.01.2011 se introduce nivelul mediu al stimulentelor din luna octombrie. daca aceste stimulente nu ... (vezi toată discuția)
Legea nr. 285/2010 privind salarizarea in anul 2011 a personalului platit din fonduri publice MARIAN MOCANU MARIAN MOCANU As avea o intrebare, vis-a-vis de aplicarea acestei legi in primarii. Daca in luna octombrie 2010, functionarii publici au beneficiat de stimulente in ... (vezi toată discuția)
Functionar public si probleme de salarizare anin 312 anin 312 Buna ziua Va rog frumos sa ma lamuriti cu o problema. Sunt functionar public intr-o primarie .In 2010 am obtinut cu greu acordarea de stimulente conform ... (vezi toată discuția)