Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... legea invatamantului? - finantarea studiilor
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

legea invatamantului? - finantarea studiilor

Buna seara!Stiti cumva daca exista in legea invatamantului stipulat faptul ca o persoana nu poate urma concomitent 2 cursuri subventionate de la bugetul de stat?Spre exempul un master la buget si un curs de 3 luni necesar pentru pregatirea profesionala.
Parerea mea e ca este posibil. Atata vreme cat sunt forme diferite de invatamant, este in regula. Nu poti urma doua forme similare finantate de la buget, adica ai dreptul la o singura licenta, master, doctorat finantate de la buget. Celelalte le finantati dvs.