Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Pot beneficia de master la buget daca am avut licenta ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Pot beneficia de master la buget daca am avut licenta la buget, studii de lunga durata?

Buna ziua, daca am studii universitare de lunga durata efectuate la buget (4 ani 2002-2006), mai pot beneficia de master la buget. In legea invatamantului spune la art 142 aliniatul 6 ca am dreptul la o licenta, un master si un doctorat subventionat. De la facultate mi s-a spus ca nu am dreptul la buget. Ce sa cred?Multumesc
Da. Nu mai puteți beneficia de un loc subventionat la o facultate pe ciclul de licenta, in schimb. La masterat este posibil, dacă nu ati mai urmat alte cursuri de masterat pe loc subventionat de la bugetul de stat.