Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Neachitare amenzii.
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Neachitare amenzii.

Sunt cetatean al Republicii Moldova. In februarie 2011 am fost amendat cu 5000 ron, p-u trafic de tigari. Este neachitata. Care este scenariul care poate urma, daca ramine neachitata?
Nu ati precizat daca PV a fost incheiat pe teritoriul Romaniei
test2012 a scris:

Sunt cetatean al Republicii Moldova. In februarie 2011 am fost amendat cu 5000 ron, p-u trafic de tigari. Este neachitata. Care este scenariul care poate urma, daca ramine neachitata?

Din pacate,zic,astia (STATUL,cind ii esti dator tu lui),te cauta si te gaseste si-n gaura de SARPE,ca sa-ti ia banii...eu,ZIC,sa nu astepti sa te caute,ca..sa vezi tu "scenariu"!!!#-oMergi la fisc,si propunele RATE,si da-le banii cu picatura...Le dai o suma la inceput,dupa care,dai dupa cum stabilesti.Negociaza,fara rezerve,ca nu ai nimic de pierdut...A trecut deja mult timp,de la primirea PV-ului,si cam esti in .."culpa",prin neachitare...
Pot primi info referitor la situatia data la orice fisc din RO?
Info adaugatoare: Am cetatenie RO....Doar pasaport. Adica cetatenie dubla.
Ms p-u ce a-ti descris Dvs. mai sus. Asta o cunosc...si la moment nu o am ca varianta..Cit timp mai am la dispozitie pina cind amenda se transforma in articol?
test2012, utilizator
ynocentta, Pe teritoriul RO....in vama RO.
test2012, utilizator