avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1102 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Neachitare amenzii.
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Neachitare amenzii.

Sunt cetatean al Republicii Moldova. In februarie 2011 am fost amendat cu 5000 ron, p-u trafic de tigari. Este neachitata. Care este scenariul care poate urma, daca ramine neachitata?
Cel mai recent răspuns: test2012 , utilizator 18:44, 8 Septembrie 2012
Nu ati precizat daca PV a fost incheiat pe teritoriul Romaniei
test2012 a scris:

Sunt cetatean al Republicii Moldova. In februarie 2011 am fost amendat cu 5000 ron, p-u trafic de tigari. Este neachitata. Care este scenariul care poate urma, daca ramine neachitata?

Din pacate,zic,astia (STATUL,cind ii esti dator tu lui),te cauta si te gaseste si-n gaura de SARPE,ca sa-ti ia banii...eu,ZIC,sa nu astepti sa te caute,ca..sa vezi tu "scenariu"!!!#-oMergi la fisc,si propunele RATE,si da-le banii cu picatura...Le dai o suma la inceput,dupa care,dai dupa cum stabilesti.Negociaza,fara rezerve,ca nu ai nimic de pierdut...A trecut deja mult timp,de la primirea PV-ului,si cam esti in .."culpa",prin neachitare...
Pot primi info referitor la situatia data la orice fisc din RO?
Info adaugatoare: Am cetatenie RO....Doar pasaport. Adica cetatenie dubla.
Ms p-u ce a-ti descris Dvs. mai sus. Asta o cunosc...si la moment nu o am ca varianta..Cit timp mai am la dispozitie pina cind amenda se transforma in articol?
Ultima modificare: Sâmbătă, 8 Septembrie 2012
test2012, utilizator
ynocentta, Pe teritoriul RO....in vama RO.
Ultima modificare: Sâmbătă, 8 Septembrie 2012
test2012, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara - proaspăt cetățean român cu interdicție mai veche pe românia Luminița 02 Luminița 02 Am interdicție în România, dar mi-a venit certificatul de cetățenie română... Cum pot scoate interdicția? (vezi toată discuția)
Dovada permis Dumibest Dumibest am si eu o nemalurire mi s a suspendat permisu pe 60 de zile pt depasire pe linie continua am primit o dovada cica de 15 zile dar din 20.02.2010 pana la ... (vezi toată discuția)
Casatorie cetatean strain, depasirea vizei... dan_daniel dan_daniel Situatia este urmatoarea....M-am casatorit cu un cetatean strain, non-UE, acum cateva saptamani. Viza dumneai era expirata de cateva luni bune datorita unei ... (vezi toată discuția)