Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort

sunt in pragul unui divort eu lucrez in strainatate am salariul de 1000 ron plus diurna dar fara contract am rata in banca inca 5 ani va rog daca se poate parerea unui expert cum ar fi solutiile legale pentru a divorta fara proces lung avem si doi copii care vor ramane in grija sotiei si care ar fi pensia alimentara si in legatura cu rata bancara cum se procedeaza
Apelati la un avocat in vederea redactarii cererii de divort si a reprezentarii dumneavoastra, adaugand in cuprinsul cererii si faptul ca, sunteti de acord cu stabilirea domiciliului minorilor la mama, urmand ca instanta sa stabileasca o pensie alimentara de o treime din venitul dumneavoastra.